A24 İle Kojima Güçlerini Death Stranding Filmi İçin Birleştirdi

Görülmemiş bir evren yaratacaklarmış

Hideo Kojima, Death Stranding film projesi için son zamanların gözde ve başarılı prodüksiyon firması A24 ile iş birliğine gittiklerini duyurdu.

Death Stranding filmi geçen yıl duyurulmuştu ve Death Stranding dünyasına "yeni karakterler ve unsurlar" katacağı söylenmişti. Buradan da yola çıkarak bu filmin oyunun bire bir uyarlaması olmayacağını söyleyebiliriz. Sonuçta Kojima da "Death Stranding'i bir oyun olması için yapmıştım ve oyunlar oyundur. Onları filme dönüştürmek gerekmez. Yani Death Stranding filmi bir oyunun film uyarlamasında kimselerin denemediği bir yolu takip edecek" demişti.

A24, bu yıl aynı yıl içinde 6 Oscar ödülü kazanan ilk stüdyo oldu. Bunlardan beşini Everything Everywhere All At Once alırken, biri de The Whale'den geldi.

"A24 bundan 10 yıl önce doğdu ve sektör içindeki varlığı tekil, ona benzeyen bir firma daha yok. Dünyaya sundukları filmler hem çok kaliteli hem de çok yenilikçi. Yaratımlarından çok etkileniyorum, hatta kendi çalışmalarıma bile ilham kaynağı oldukları oldu. Hikaye anlatımına yenilikçi yaklaşımları Kojima Productions'ın son sekiz yılda yaptıklarıyla uyumlu. Şimdi ise birlikte Death Stranding filmi yapıyoruz. Ortada bir çok oyun uyarlaması film var ama bizim yaptığımız sadece oyunun doğrudan bir çevrimi değil. Kitlemiz sadece oyunların hayranları olmayacak, filmimiz sinema seven herkese hitap edecek. Daha önce görülmemiş ve sadece film yoluyla hayata geçebilecek bir Death Stranding evreni yaratıyoruz" diyor Kojima.

Filmin oyuncu seçimleri nasıl olacak, o da merak konusu. Bence Sam Bridges rolüne Norman Reedus yakışır, hatta Cliff Unger için de Mads Mikkelsen'i düşündüm :)

YORUMLAR
Parolamı Unuttum