Embracer Durmuyor: 3D Realms ve Slipgate Ironworks De Tehlikede

Embracer bey kendinize geliniz

Bir dönemler "yahu bu adamlar piyasada stüdyo bırakmadı" dediğimiz Embracer, şimdilerde gerçekten "piyasada stüdyo bırakmamaya" ısrarcı. Henüz geçtiğimiz günlerde TimeSplitters'ın stüdyosu Free Radical Design'ı kapatan Embracer, şimdi de iki stüdyoda daha işten çıkartma yapmaya başladı.

İlk resmi açıklama 3D Realms'in kurucusu Scott Miller'dan geldi. Miller, şu anda stüdyoda çalışmıyor olsa da şahsi Twitter'ı üzerinden 3D Realms ekibinin küçültüldüğünü dile getirdi. Miller tweet'inde işten çıkartılan geliştiricilerin kısa süre içerisinde yeni işler aramaya başlayacaklarını da belirtti.

Miller'ın ifadelerine göre Slipgate/3DR ikilisinin neredeyse yarısı işten çıkartılmış durumda.

3D Realms 1987 yılında kurulduğunda Apogee Software adını almıştı. Duke Nukem 3D ve Shadow Warrior ile dikkat çeken stüdyo, 2009 yılında çalışanlarının büyük bir kısmını çıkartarak iflas bayrağını çekti. 2014'te is stüdyo, Interceptor Entertainment'ın kollarından SDN Invest tarafından satın alındı. Interceptor artık Slipgate Ironworks ismi ile yoluna devam ediyor.

Slipgate şu anda Ion Maiden ve Ghostrunner gibi işlerin dağıtıcısı konumunda. İkili ise 2021 yılında Embracer Grubu'na katılmıştı.

YORUMLAR
Parolamı Unuttum